Czy owal twarzy można zmienić?
Z biegiem lat zmienia się owal twarzy. Zaczynasz mieć wrażenie, że kształt Twojej twarzy już nie jest taki atrakcyjny, jak kiedyś. Te zmiany jędrności są powszechne. Okazuje się jednak, że są sposoby, aby nad tym procesem zapanować. Jak podnieść owal twarzy, by cieszyć się jej doskonałym kształtem mimo upływu lat? Czy można zachować jej młody, zdrowy i promienny wygląd, bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym?
Dlaczego owal twarzy zmienia się z wiekiem?
Jest to proces związany z nieuchronnym starzeniem się skóry. Pierwsze oznaki pojawiają się już po 25 roku życia. Zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Podczas kolejnych lat zmniejsza się gęstość, objętość i jędrność skóry twarzy. Tkanki zaczynają się ściągać w dół, poddają się grawitacji. Zmiany te da się spowolnić, a nawet cofnąć. W pewnym momencie dobry krem przeciwstarzeniowy już nie wystarcza. Należy rozejrzeć się za profesjonalnymi i zdecydowanymi działaniami. Warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej.
Metody zmieniania owalu twarzy
Jedną z popularnych metod medycyny estetycznej podnoszących owal twarzy jest lifting ultradźwiękowy HIFU. Jest to bezinwazyjna metoda, która odmładza skórę bez ingerencji chirurga. Jest to najsilniejszy zabieg liftingujący. Inną metodą jest lifting laserowy, polegający na stymulowaniu tkanki wiązką laserową. Daje to wyraźny efekt odmłodzenia i remodelowania skóry. Do zabiegów, które pozwalają skutecznie podnieść owal twarzy zalicza się wolumetrię z użyciem substancji wypełniających. Zabieg ten polega na wprowadzaniu pod skórę cienkiej igły, którą aplikuje się preparat wypełniający, czyli np. kwas hialuronowy. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest lifting nićmi APTOS. Pozwala on przywrócić pierwotne położenie tkanek i stymuluje je do tworzenia elastyny i kolagenu. Warto wspomnieć również o karboksyterapii medycznej polegającej na wstrzykiwaniu do skóry dwutlenku węgla. Pozwala to poprawić odżywienie i dotlenienie tkanek, a także wywołuje produkcję białek podporowych.